İstanbullu Gelin Dizisinde Çalan Şarkının Sözleri

Star TV Ekranlarında yeni biri dizi başlıyor. Cuma günü ekrana gelecek dizi de Aslı Enver ve Özcan Deniz başrolü paylaşıyor.  Şimdiden dizi reyting rekoru kıracak gibi görünüyor ama bakalım neler olacak belkide erken final yapacak belki de reyting rekorları kıracak. Şimdiden dizinin jeneriğinde çalan müzik merak edilmeye başlandı. İstanbullu Gelin dizisinin jenerik müziği ne gibi sorular sorulmaya başlandı. Çalan şarkının adı Çocuklar Gibi adlı parçadır. İstanbullu Gelin Dizisinde Çalan Şarkının Sözleri Sabahattin Ali tarafından yazılmıştır. Normalde şarkı Sabahattin Ali’ye ait bir şiirdir. Ancak Sezen Aksu tarafından şarkıya çevrilip seslendirilmiştir.

İstanbullu Gelin Dizisinde Çalan Şarkının Sözleri

İstanbullu Gelin Dizisinde Çalan Şarkının Sözleri

İstanbullu Gelin Dizisi Hakkında Bilgiler;

Dizi STAR TV ekranlarında 3 Mart Cuma gecesi başlıyor. Dizinin başrol oyuncuları Özcan Deniz (Faruk), kadın başrol oyuncusu Aslı Enver (Süreyya) oldu. Senaryo Ali Aydın tarafından yazıldı. Süreyya İstanbul’da yaşayan gururlu bir genç kızdır. Genç yaş da annesini kaybeden Süreyya hayatın bütün yükünü omuzlarına yüklemiştir. Normal bir hayat sürerken birden bire önüne Bursa’nın en zengini ve karizmatik adamı olan Faruk beyle tanışır daha sonra hikaye yeni bölümlerle gelişip gider.

Dizinin genellikle İstanbul ve Bursa civarlarında çekileceği düşünülüyor.  Dizi tanıtımını izleyenler genellikle Özcan Deniz’in meşhur dizisi Asmalı Konak tarzı bir dizi mi izleyeceğiz diye sorular soruyor.  İstanbullu Gelin dizisi gerçek bir hikayeden yola çıkılarak bir dizi haline gelmiştir. Yani izleyeceğimiz dizi bir hayal ürünü değil.  Dizi tam bir aşk dizisi olacak gibi görünüyor. Faruk’un annesi Esma hanım konak otorite sahibi bir annedir. Süreyya’nın konağa gelmesiyle birlikte mücadeleler başlar.

İstanbullu Gelin Dizisinde Çalan Müziğin Sözleri

Bende hiç tükenmez bir hayat vardı
Kırlara yayılan ilkbahar gibi
Kalbim hiç durmadan hızla çarpardı
Göğsümün içinde ateş var gibi

Başını göğsüme sakla sevgilim
Güzel saçlarında dolaşsın elim
Bir gün ağlayalım bir gün gülelim
Sevişen yaramaz çocuklar gibi

Hissedince sana vurulduğumu
Anladım ne kadar yorulduğumu
Sakinleştiğimi durulduğumu
Denize döküle bir pınar gibi

Sözün şiirlerin mükemmelidir
Senden başkasını seven delidir
Yüzün çiçeklerin en güzelidir
Gözlerin bilinmez bir diyar gibi

İstanbullu Gelin Dizisinde Aslı Enver’in Seslendirdiği Şarkı

İstanbullu Gelin Dizisinde Çalan Müziği Dinle

 

Bir önceki yazımız olan Adı Efsane 5. Bölümde Çalan Şarkının Sözleri başlıklı makalemizde adı efsane, adı efsane 5.bölümde çalan şarkı ve adı efsane 5.bölümde çalan şarkının sözleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler: , , , , , , , , ,

Yorum Yaz