Demet Akalın kimdir,nerelidir,kaç yaşındadır?

Demet Akalın kimdir,nerelidir,kaç yaşındadır?

Evet kimdir bu Demet Akalın, nerelidir, kaç yaşındadır gibi soruları  siz de merak ediyorsunuzdur. Sizler için derlediğimiz bu yazımızda Demet Akalın’ın hayatına dair bilgiler aktaracağız.

Demet Akalın, 1 Ocak 1972 yılında Gölcük’te doğmuştur. Sanatçımız 45 yaşında olduğu halde hala güzelliğiyle insanları etkilemektedir. İlkokul ve ortaokul yıllarını Gölcük’te tamamlayan Akalın lise eğitimini de Gölcük’te tamamladı. Okula başladığı ilk zamanlardan itibaren hayalleri sınırlıydı. Ya gazeteci olacak ya ada öğretmen. Fakat onun zamanında bu istekleri o kadar kolay olmadığı için hedeflerine ulaşamadı.  Üniversite şartları çok zordu ve hayat onu başka alanlara sürükledi.

Demet Akalın 1.73 boyunda, 57 kilo olduğu bilgisine ulaşılmıştır. Güzel sanatçının kahverengi saçlarıyla birlikte göz rengi de aynı şekilde kahverengidir. Akalın’ın ailesine dair bilgilerde ise annesinin adı Şenay Akalındır. Babasına dair fazla bilgi olmamakla birlikte 1974 yılında geçirdiği bir trafik kazasıyla hayata gözlerini yummuştur.  Demet Akalın ailesiyle Gölcük’te büyümüş ve yetişmiştir. Gölcük’te eğitimini tamamladıktan sonra annesinin de telkinleriyle mankenlik yapmaya başlamıştır. Mankenlik yaptığı dönemlerde ise hayatının merkezine oturacak şarkıcılığa ise çoktan başlamıştır. Kısa zaman sonra ise şarkıcılıkta ilerlemiş ve mankenlik geri planda kalmıştır.

Demet Akalın kimdir,nerelidir,kaç yaşındadır?

Demet Akalın kimdir,nerelidir,kaç yaşındadır?

Demet Akalın’ın Albümleri

Çıkardığı ilk albümün adı ‘Sebebim‘dir. Albümünün devamında çıkardığı bir single olan ‘Senin Anan Güzel Mi?’ şarkısıyla müzik hayatını devam ettirdi. Artık Akalın tamamen müzik hayatına girmiş ve ‘Unuttum’ isimli albümüyle tamamen zirvelere ulaşmıştır. Bu albümü birçok yerde ilgiyle dinlenmiş ve aylarca dillerden düşmemiştir.

2004 yılına geldiğinde ise ”Banane” albümüyle şimdiye kadar olan en iyi çıkışını yakalamış ve bu albümdeki şarkılar birçok mekanda keyifle dinlenmiştir. Tarih 2006 yılını gösterdiğinde ise Akalın zirveleri bir bir tırmanıyor ”Kusursuz 19” albümünü piyasaya sürdü. Bu albüm Mü-Yap aracılığıyla Altın ödüle layık görüldü. Yine aynı yıllara rast geldiği ”Afedersin” isimli şarkısıyla Kral Tv müzik ödülünü layık görüldü. 2013 yılında ise kariyerinin zirvelerinde olan güzel sanatçı Popstar yarışmasına jüri üyesi oldu.

Demet Akalın ilk evliliğini Oğuz Kayhan ile yapmış 3 ay gibi kısa süre sonra ayrılmışlardır. 2010 yılında ise 2. evliliği olan Önder Bekensir’le evlendiler ve aynı yıl da boşanmaya karar vermişlerdir. 2012 yılında ise Okan Kurt ile evlenmiş ve bir kızı olmuştur.

Bir önceki yazımız olan Aleyna Tilki kimdir,nerelidir,kaç yaşındadır? başlıklı makalemizde Aleyna Tilki, aleyna tilki ailesi ve aleyna tilki babası hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler: , , , , , ,

Yorum Yaz