Aleyna Tilki kimdir,nerelidir,kaç yaşındadır?

Aleyna Tilki kimdir,nerelidir,kaç yaşındadır?

İlk defa bir yarışma programıyla kendini gösteren Aleyna Tilki Emrah Karaduman’ın ortaklığıyla birlikte çıkarttığı şarkısı olan ‘Cevapsız Çınlama’ isimli şarkısıyla gündemden inmiyor. Peki kimdir bu Aleyna Tilki. İşte sizler için oluşturduğumuz bu alanda Aleyna Tilki’nin hayatından kareleri aktaracağız.

Aleyna Tilki kimdir?

Aleyna Tilki 2000 yılında dünyaya gelmiştir. Henüz 17 yaşında ve 1,65 boyundadır. Aleyna Tilki aslen Konyalıdır. Genç yaşında bir yarışma programında kendisini göstermiş ve Emrah Karaduman’la birlikte çıkardığı ‘Cevapsız Çınlama’ isimli şarkısında ün kazanmıştır. 2 yaşında şarkı söylemeye başlayan genç yetenek, 3 yaşında dünya starlarını taklit etmesi, 8 yaşındaki hayatını değiştiren olaylar ve daha fazla olan şeyler  onu günümüze kadar taşımıştı. Henüz 3 yaşındayken bile Beyonce ve Shakira gibi isimleri taklit etmiştir.16 yaşlarına geldiğinde söylediği şarkısıyla ve danslarıyla tüm beğenileri üstüne toplamıştır. Son zamanlarda magazin gündemlerinden düşmeyen Tilki en çok konuşulan ünlü isimler arasında yer alıyor.

Aleyna Tilki kimdir,nerelidir,kaç yaşındadır?

Aleyna Tilki kimdir,nerelidir,kaç yaşındadır?

Aleyna, İstanbul’un Maltepe ilçesinde yaşıyor. Hacı Hatice Bayraktar Anadolu Lisesi’nde okuyan Tilki şu an ise İstek Koleji’nde eğitim hayatına devam ediyor. Annesi Trabzon, babası ise Rus göçmenidir.

Aleyna Tilki’nin ün kazanmasıyla ilgili en önemli nokta Türkiye’nin sayılır DJ’lerinden olan Emrah Karaduman ile birlikte ‘Cevapsız Çınlama’ isimli şarkıyı çıkarmasıydı. Birlikte çıkardıkları şarkı kısa zamanda ilgi odağı haline gelerek hızla yayıldı. Youtube’da 125 Milyon kişi izlenme rakamını geçen şarkı, Youtube’da en çok izlenen şarkılar arasında yerini çoktan almıştı. Tilki, bu klibiyle birlikte kısa zamanda geniş çevrelerde tanınmış ve birbirinden ünlü olan programlara katılma şansını yakaladı.

Aleyna Tilki, günümüzde sosyal medyanın en çok konuşulan ünlülerinden birisi olmuştur. Halkın arasında kendimi beğenmiş tavrıyla geniş kitle cephe aldığı için capslere sürekli konu olmaktadır.

Bir röportajda Aleyna Tilki’ye yönelten soru da, “Annen, baban seni maddi çıkarlar nedeniyle mi sahneye çıkarıyor?” sorusuna şu cevabı verdi:”Maddi olarak gelirim yok şu evrede. Bunu değil kariyeri planlıyoruz. Kariyerimiz oluştuğu zaman maddi gelirim olacak. Şu anda kendi kariyerimi oluşturmak istiyorum.”

Ve son olarak annesi babası her zaman Aleyna’yı desteklediklerini belirterek ilk şarkıcı olmayı istediğini söylediğinde ona önce ‘okul’ dediklerini söyledi. Aleyna Tilki ise:  “Okullu olmak güzel çünkü kendi yaşıtlarımla buluşabileceğim tek yer okul. Dışardaki çevrem benden çok daha büyük yaştakiler.”

Bir önceki yazımız olan Çağatay akman kimdir,nerelidir,kaç yaşındadır? başlıklı makalemizde çağatay akman kaç yaşında, cagatay akman kimdir ve çağatay akman nereli hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler: , , , , , , , , , , ,

Yorum Yaz